A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Nasza infolinia: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
*opłata jak za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych

Planujesz likwidację barier architektonicznych na schodach z wykorzystaniem windy krzesełkowej? To bardzo dobry pomysł, ponieważ krzesełka schodowe są najprostszym sposobem na dom bez barier. Przed przystąpieniem do realizacji należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby uniknąć ewentualnych problemów przy montażu. Na podstawie rozmów naszych konsultantów z klientami przygotowaliśmy krótki poradnik.

Typ schodów

W zależności od typu schodów i ilości pokonywanych zakrętów windy krzesełkowe dzielimy na dwa rodzaje – krzesełka schodowe z torem prostym i krzesełka schodowe krzywoliniowe, z torem krętym. Jest to bardzo ważne, ponieważ cena windy schodowej w głównej mierze uzależniona jest właśnie od długości toru jezdnego i liczby jego wygięć na półpiętrach. Krzesełko schodowe z torem prostym przeznaczone jest do instalacji na schodach jednobiegowych bez „półspoczników” (przykład poniżej – krzesło schodowe Homeglide tor prosty). Szyna, po której jeździ winda schodowa, docinana jest na miejscu u klienta.Parkowanie krzesełka schodowego

Krzesełko schodowe wyjeżdża przed schody, umożliwiając bezpieczne i wygodnie wejście na fotelik. W związku z tym parking dolny windy schodowej zabiera nieznaczną przestrzeń za ostatnim stopniem schodowym. W zależności od kąta nachylenia, szyna krzesełka może wyjechać na stałe nawet do 70 cm. Warto mieć to na uwadze. Jeśli za schodami - w miejscu postoju windy schodowej, jest ciąg komunikacyjny lub drzwi stosujemy zawiasową szynę składaną, dostępną jako opcja za dodatkową dopłatą.

 

Zasilanie krzesełka schodowego

Krzesełko schodowe wykorzystuje napęd akumulatorowy a bateria, umieszczona w jednostce napędowej fotelika, ładowana jest na przystankach postojowych – górnym i dolnym. Po najechaniu krzesełka na punkt krańcowy rozpoczyna się ładowanie akumulatorów.  Instalacja windy schodowej wymaga przygotowania osobnej linii zasilającej z zabezpieczeniem różnicowo-prądowym.  Jej przygotowanie leży po stronie klienta lub może być wykonana przez firmę w przed samym montażem urządzenia. Miejsce podłączenia można przygotować przy górnym lub dolnym postoju windy schodowej.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, na które nie odpowiedzieliśmy w tym wpisie, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Prosze do mnie zadzwonic

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.

Formularz kontaktu

W dni wolne od pracy, weekendy i święta prosimy o wiadmość przez formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.