A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Nasza infolinia: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
*opłata jak za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych

Czym jest winda schodowa? To urządzenie dźwigowe transportu bliskiego, którego zadaniem jest pomoc osobie o ograniczonej mobilności w samodzielnym pokonywaniu schodów.

Osoby o ograniczonej mobilności często kojarzone są z niepełnosprawnymi. To niepełny obraz, przedstawiający jedynie grupę osób potrzebujących wsparcia przy wspinaczce po schodach. Takiej pomocy potrzebują również osoby kontuzjowane, osoby po urazach, kobiety ciężarne, kobiety z wózkami czy w końcu osoby starsze, które ze względu na podeszły wiek narażone są na większe niebezpieczeństwo, poruszając się po schodach. Jak widzicie, windy schodowe mogą być przeznaczone do transportu nie tylko osób na wózkach inwalidzkich. Dlatego też wyróżniamy dwa typy tych wind: platformy schodowe i krzesełka schodowe.


Wszechstronność zastosowania platform schodowych

Platforma przyschodowa to jeżdżąca winda schodowa, wyposażona w rozkładany podest. Przeznaczona jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich bądź elektrycznych. Opcjonalnie może być wyposażona także w rozkładane siedzisko, dzięki czemu przewiezie również osoby bez wózka, niezdolne do wspinaczki po schodach. Platformę przyschodową montujemy głównie w budynkach publicznych, sektorze budynków administracji państwowej, blokach mieszkalnych, w których występuje problem bariery architektonicznej tzw. schodów parterowych. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba mieć na uwadze, że platformy przyschodowe ze względu na rozkładany podest wymagają większej przestrzeni w świetle biegu schodowego.


Dom bez barier z krzesełkiem schodowym

Krzesło schodowe to także winda schodowa. Różnica jest taka, że w porównaniu do platformy z rozkładanym podestem zastosowany jest fotelik przewożący osobę w pozycji siedzącej, opcjonalnie stojąc. Krzesełka schodowe przeznaczone są do pomocy osobom, które ze względu na ograniczoną mobilność lub po prostu brak sił nie są w stanie bezpiecznie pokonywać schodów. Windy krzesełkowe instalujemy zazwyczaj w domach osób prywatnych, przychodniach lekarskich, domach opieki społecznej, domach spokojnej starości. W porównaniu do większych platform podestowych krzesełko schodowe wymaga mniej miejsca na biegu schodowym. Instalacja jest również szybsza, chociażby ze względu na sam gabaryt urządzenia.


Prosze do mnie zadzwonic

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.

Formularz kontaktu

W dni wolne od pracy, weekendy i święta prosimy o wiadmość przez formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.