A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Nasza infolinia: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
*opłata jak za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych

Jak zbudowane są krzesełka schodowe?

Krzesełka schodowe to na pierwszy rzut oka proste windy schodowe wyposażone w bazę fotelika z napędem akumulatorowym, który porusza się po szynie samobieżnej. Ciągłe innowacje wprowadzane na etapie projektowania i opcje dodatkowego wyposażenia sprawiają, że są to naprawdę eleganckie i profesjonalne urządzenia dźwigowe transportu bliskiego.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie krzesełka schodowego na którym zaznaczyliśmy najważniejsze elementy wyposażenia. To właśnie te elementy decydują o charakterystyce poszczególnych produktów i ich przewadze nad konkurencją.1. Piloty przywołania

Piloty przywołania służą do wygodnego sprowadzenia windy schodowej na przystanek. Używa się je również, gdy osoba na foteliku nie jest w stanie samodzielnie obsłużyć windy schodowej ze względu na zbyt dużą niepełnosprawność. Piloty sterowania działają radiowo i mają duży zasięg sygnału. Mogą być zainstalowane na ścianie, na słupku samonośnym w pobliżu przystanków windy schodowej lub schowane w bezpiecznym miejscu bez dostępu dla osób nieupoważnionych.


2. Podłokietniki

Jedna z ważniejszych części wyposażenia krzesełek schodowych mająca bezpośredni wpływ na komfort jazdy. W zależności od typu krzesełek, ich producenci prześcigają się w wykonaniu podłokietników dostosowanych dla jak najlepszej ergonomii osób korzystających. Mogą to być podłokietniki z prostym ułożeniem rąk (najczęściej w wersjach standardowych), podłokietniki z zakrzywionymi rączkami lub większym rozstępem dla osób o większych gabarytach. Podłokietniki można złożyć razem z krzesełkiem gdy nie będzie używane w celu zaoszczędzenia miejsca.


3. Joystick sterowania

Jazdę krzesełkiem schodowym umożliwia joystick. To dwukierunkowy cypel wbudowany w podłokietnik, który umieszczamy po lewej lub prawej stronie krzesełka. Użycie jest banalnie proste - wystarczy nacisnąć i przytrzymać joystick w kierunku jazdy w lewą lub prawą stronę.


4. Pas bezpieczeństwa

Należy pamiętać, że krzesełka schodowe to urządzenia dźwigowe transportu bliskiego. Podlegają pod rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i muszą spełniać najnowsze normy europejskie . Dlatego też każda z wind schodowych wyposażona jest w pas bezpieczeństwa, którym może owinąć się osoba na foteliku. Jest to taki sam bębnowy pas chowany jaki stosuje się w samochodach.


5. Składany podnóżek i siedzisko

Krzesełko można złożyć gdy nie będzie używane przez dłuższy czas. Zazwyczaj są to 3. elementy: wspomniane wyżej podłokietniki, podnóżek i siedzisko. W odróżnieniu od podłokietników podnóżek może być wyposażony w automatyczne składanie bez potrzeby niskiego schylania się do jednostki napędowej.


6. Tor jezdny z napędem

Najważniejszy element. Od długości szyny jezdnej i jej wygięć uzależniona jest ostateczna cena windy schodowej. Technologia produkcji ma kluczowe znaczenie dla schodów zabiegowych i tych w kształcie spirali. Nie każdy producent będzie miał możliwość instalacji krzesełka schodowego na schodach z dużym kątem nachylenia. Prym wiodą tutaj firmy angielskie i holenderskie, które posiadają możliwość instalacji swoich wind na schodach z kątem nachylenia nawet 70° (z racji budownictwa tamtejszych domów ze stromymi schodami). Szynę krzesełka schodowego instalujemy w bezinwazyjny sposób do konstrukcji schodów lub ściany nośnej. Montaż przez wykwalifikowanych i przeszkolonych instalatorów trwa niecały dzień.Prosze do mnie zadzwonic

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.

Formularz kontaktu

W dni wolne od pracy, weekendy i święta prosimy o wiadmość przez formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.