A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Nasza infolinia: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
*opłata jak za jeden impuls telefoniczny niezależnie od czasu połączenia, numer dostępny również z telefonów komórkowych

Dofinansowania do zakupu windy krzesełkowej dla osób fizycznych

 

Krzesełka schodowe to windy instalowane w ramach likwidacji barier. W głównej mierze są to bariery architektoniczne, które ograniczają dostęp osób niepełnosprawnych do korzystania z przestrzeni domowej, obiektów budowlanych czy miejsc użyteczności publicznej. Podstawową barierą architektoniczną, z którą zmagają się osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, są schody. Problem dostępności na schodach ogranicza dostęp do uczestniczenia w aktywnym życiu domowym, społecznym, uniwersyteckim.

Cena windy schodowej dla osoby prywatnej to często duży wydatek, znacznie przewyższający jej możliwości finansowe. Wiele osób rezygnuje z dalszych starań o zakup i montaż windy schodowej na etapie uzyskania oferty cenowej. Większość z nich nie wie i nie jest informowana, że zakup i montaż krzesła schodowego mogą być sfinansowane w ramach dofinansowania ze środków PFRON.

 

PFRON i zadania z zakresu likwidacji barier architektonicznych

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na początku każdego roku, tj. od 2 stycznia przyjmuje wnioski o likwidację barier architektonicznych z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych takich jak platformy pionowe, platformy schodowe, schodołazy czy właśnie krzesła schodowe. Dokumenty można składać w lokalnych jednostkach Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie (PCPR).

 

Następnie wnioski rozpatrywane są przez komisję, która na podstawie ilości otrzymanych podań i ustalonego budżetu dzieli środki pomiędzy wnioskujących petentów. Na wielu portalach umieszczane są informacje, że wnioski rozpatrywane są według kolejności otrzymania, jednak nie jest to prawdą. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, tak jak sytuacja, w której znajduje się osoba niepełnosprawna.

 

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, z osobą niepełnosprawną sporządzana jest umowa, w ramach której PFRON dofinansuje część kosztów inwestycji. W tym miejscu kładziemy nacisk, że dofinansowanie zostanie wypłacone firmie wykonującej montaż, dopiero gdy osoba zapłaci swój wkład własny. Jak wysokie może być dofinansowanie? Nawet 95% wartości całej inwestycji.
Prosze do mnie zadzwonic

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków telekomunikacyjnych (rozmowa telefoniczna, sms) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001.Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.

Formularz kontaktu

W dni wolne od pracy, weekendy i święta prosimy o wiadmość przez formularz kontaktowy.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomoc...Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-mail) informacji handlowych dotyczących produktów lub usług przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001. Zostałem/am poinformowany/a o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie.